647 results for "Integrin beta 1/CD29" in Products
Integrin beta 1/CD29 Products
Integrins are transmembrane proteins that mediate interactions between adhesion molecules on adjacent cells and/or the extracellular matrix (ECM). Integrins have diverse roles in several biological processes including cell migration during development and wound healing, cell differentiation, and apoptosis. Their activities can also regulate the metastatic and invasive potential of tumor cells. They exist as heterodimers consisting of alpha and beta subunits. Some alpha and beta subunits exhibit ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P4C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +2 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, ChIP, Simple Western |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8E3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #ITGB1/8744R |
| Applications: | IHC, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #OS2966 |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #265917 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Porcine, Equine |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #419127 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #419119 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #12G10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Canine, Porcine, Mouse (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-101A |
| Applications: | WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #K20 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15622 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P5D2 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, IP, CyTOF-ready, B/N, +1 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P4C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +2 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #K20 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4B7R |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15606 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Monkey, Primate, Porcine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B6 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Canine |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #P4C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +3 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Canine, Porcine, Mouse (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-101A |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #12G10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Conjugate
Catalog #