IgG2A Products
R&D Systems offers a range of secondary antibodies and controls for flow cytometry, immunohistochemistry, and Western blotting. We provide species-specific secondary antibodies that are available with a variety of conjugated labels.
Our NorthernLights fluorescent secondary antibodies are bright and resistant to photobleaching. We are currently offering secondary antibodies recognizing mouse, rat, goat, sheep, and rabbit IgG as well as chicken IgY. These reagents are available with three distinct excitation and emission maxima, making them ideal for multi-color fluorescence microscopy.
172 results for "IgG2A" in Products
172 results for "IgG2A" in Products
IgG2A Products
R&D Systems offers a range of secondary antibodies and controls for flow cytometry, immunohistochemistry, and Western blotting. We provide species-specific secondary antibodies that are available with a variety of conjugated labels.
Our NorthernLights fluorescent secondary antibodies are bright and resistant to photobleaching. We are currently offering secondary antibodies recognizing mouse, rat, goat, sheep, and rabbit IgG as well as chicken IgY. These reagents are available with three distinct excitation and emission maxima, making them ideal for multi-color fluorescence microscopy.
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #54447 |
| Applications: | Ctrl |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Janelia Fluor 525]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #20102 |
| Applications: | Ctrl |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Janelia Fluor 669]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Alexa Fluor® Plus 680]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Alexa Fluor® Plus 647]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Alexa Fluor® Plus 488]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Alexa Fluor® Plus 594]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Non-species specific IgG2a Isotype Control (IGG2a/6723) [Alexa Fluor® Plus 555]
| Reactivity: | Non-species specific |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #IGG2a/6723 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #20102 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #54447 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #20102 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #54447 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #20102 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #133304 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #20102 |
| Applications: | Ctrl |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P01863 |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Polyclonal |
| Applications: | BA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #20102 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #54447 |
| Applications: | Ctrl |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #M2A |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #344701 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #54447 |
| Applications: | Ctrl |