303 results for "Alkaline Phosphatase/ALPL" in Products
Alkaline Phosphatase/ALPL Products
ALPL, also known as tissue-non specific isozyme precursor, is related to, but distinct from, intestinal/ALPI, placental/ALPP, and placental-like/ALPPL2 Alkaline Phosphatases. ALPL is expressed at very high levels in undifferentiated human and mouse embryonic stem cells, embryonic carcinoma cells, and embryonic germ cells. Mutations in this enzyme have been linked directly to hypophosphatasia, a disorder that is characterized by hypercalcemia and skeletal defects.
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P05186 |
| Applications: | EnzAct |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #10B1M5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P09242 |
| Applications: | EnzAct |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #24GB5855 |
| Applications: | WB, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #077 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #034 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #071 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #071 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #388816 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #928929 |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #077 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #034 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #388828 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #034 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #B4-78 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #388828 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #