75 results for "ATF4 Primary Antibodies" in Products
ATF4: Antibodies
R&D Systems offers high quality ATF4 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our ATF4 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-ATF4 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-ATF4 antibodies best suited for your needs ...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SD20-92 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #9E1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #2B3 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Catalog #:
FAB7218G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
FAB7218R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB7218V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB7218S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB7218X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB7218T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB7218U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB7218N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2E3 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #739441 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Catalog #:
NBP2-42176AFP594
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
NBP2-42176AFP488
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
NBP2-42176AFP405
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
NBP2-42176AFP555
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S360A-24 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |