115 results for "MST2/STK3" in Products
MST2/STK3 Products
Mammalian Sterile 20-Like 2 (Mst2) is most similar to the previously identified Mst1 protein kinase (78% identity, 88% similarity). Northern analysis indicates that MST2 mRNA is expressed at high levels in adult kidney, skeletal and placental tissues and at very low levels in adult heart, lung, liver and brain tissues. An in-vitro kinase assay indicates that Mst2 can phosphorylate an exogenous substrate, as well as itself, and phospho-amino-acid analysis indicates that it is a serine/threonine ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, Simple Western, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #OTI4G10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #OTI4G10 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2072A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #5J1I4 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |