273 results for "Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Primary Antibodies" in Products
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3: Antibodies
R&D Systems offers high quality Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #4W9A7 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3B7 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1955 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Antibody (23D8) [Alexa Fluor™ Plus 488]
Catalog #:
NBP2-60244AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #128644 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Antibody (23D8) [Alexa Fluor™ Plus 647]
Catalog #:
NBP2-60244AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Antibody (23D8) [Alexa Fluor™ Plus 555]
Catalog #:
NBP2-60244AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #128644 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #128644 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #23D8 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #388610 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #388610 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #388610 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Antibody [Janelia Fluor® 669] - (Research Grade evinacumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28365JF669
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Antibody [Janelia Fluor® 525] - (Research Grade evinacumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28365JF525
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Angiopoietin-like Protein 3/ANGPTL3 Antibody [CoraFluor™ 1] - (Research Grade evinacumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28365CL1
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #128610 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #128611 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #128610 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #