50 results for "PASK" in Products
PASK Products
PASKIN (PAS-Kinase) is thought to regulate protein synthesis in cells. It is a conserved gene product found in yeast as well as mammals. PASKIN contains two domains (PAS A and PAS B) as well as a serine/threonine kinase domain related to AMP kinases. PASKIN activity leads to decreased carbohydrate storage, as well as increased protein synthesis. PASKIN-dependent phosphorylation inhibits the activity of mammalian glycogen synthase.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #6D10 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-73249AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-73249AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-73249AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-73249AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-73249AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-73249AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8G9 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |