103 results for "Kallikrein 1 Primary Antibodies" in Products
Kallikrein 1: Antibodies
R&D Systems offers high quality Kallikrein 1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Kallikrein 1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and Immunoprecipitation. These antibodies are reactive in Human, and Mouse. Our catalog includes anti-Kallikrein 1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Kallikrein 1 antibodies best suited for your needs by reviewing ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #323803 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3G2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3D1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #323803 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #323803 |
| Applications: | WB, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #323803 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |