65 results for "DC-SIGN+DC-SIGNR Primary Antibodies" in Products
DC-SIGN+DC-SIGNR: Antibodies
R&D Systems offers high quality DC-SIGN+DC-SIGNR antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our DC-SIGN+DC-SIGNR antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, Block/Neutralize, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Primate - Cercopithecus aethiops (African Green Monkey), and Primate - Macaca mulatta (Rhesus Macaque). Our catalog includes ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow, IHC, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | WB, Flow, AdBlk, CyTOF-ready |
Catalog #:
FAB1621R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1621U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1621S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1621G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1621V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1621T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1621N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16211N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #120612 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #DC28 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, B/N |