38 results for "CRHR1 Primary Antibodies" in Products
CRHR1: Antibodies
R&D Systems offers high quality CRHR1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CRHR1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Hamster - Cricetulus (Chinese Hamster), Monkey, and more. Our catalog includes anti-CRHR1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies....
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Mycoplasma |
Catalog #:
FAB3930G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB3930U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB3930N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB3930V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB3930S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB3930T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB3930R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat, Monkey, Primate |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow, IHC, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #343919 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |