686 results for "CD68/SR-D1 Primary Antibodies" in Products
CD68/SR-D1: Antibodies
R&D Systems offers high quality CD68/SR-D1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CD68/SR-D1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Boar, Canine (Negative), and more. Our catalog includes anti-CD68/SR-D1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #FA-11 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +2 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #ED1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2449D |
| Applications: | IHC, CyTOF-ready, ICFlow, mIF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP3-11551AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP3-11551AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP3-11551AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP3-11551AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP3-11551AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP3-11551AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #CD68/G2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #298807 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #298813 |
| Applications: | IHC, Dual ISH-IHC, mIF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #514H12 |
| Applications: | IHC, WB (-) |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #FA-11 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +3 More |
| Reactivity: | Human, Monkey, Rabbit, Feline, Canine (Negative), +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM130 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3F7D3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2449C |
| Applications: | CyTOF-ready, ICC, ICFlow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LAMP4/824 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
Catalog #:
AF2040R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |