114 results for "14-3-3 gamma Primary Antibodies" in Products
14-3-3 gamma: Antibodies
R&D Systems offers high quality 14-3-3 gamma antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our 14-3-3 gamma antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Bovine, Chicken, and more. Our catalog includes anti-14-3-3 gamma monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Zebrafish, +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HS23 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #KC21 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Simple Western |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #KC21 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Simple Western |
Catalog #:
FAB5700T
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700R
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700S
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700X
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700V
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700N
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700U
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB5700G
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #505810 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #6A10 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #AT4B9 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #5R4Q4 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #13C9 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S01-4C7 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1B4 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Catalog #:
NBP3-50963
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB1970 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #AT4B9 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #KC21 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #AT4B9 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #AT4B9 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #KC21 |
| Applications: | WB, ICC/IF |