66 results for "Sca-1/Ly6 Primary Antibodies" in Products
Sca-1/Ly6: Antibodies
R&D Systems offers high quality Sca-1/Ly6 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Sca-1/Ly6 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and CyTOF-ready. These antibodies are reactive in Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-Sca-1/Ly6 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Sca-1/Ly6 ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
FAB1226U
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | WB, Flow, IHC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
AF1226V
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF1226G
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
AF1226U
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
AF1226T
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1226R
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1226T
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1226V
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB1226S
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
AF1226N
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
AF1226X
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
AF1226S
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
AF1226R
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, ICC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #177228 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |