175 results for "PRAS40 Primary Antibodies" in Products
PRAS40: Antibodies
R&D Systems offers high quality PRAS40 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our PRAS40 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Drosophila. Our catalog includes anti-PRAS40 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-PRAS40 antibodies best ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #760502 |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, Simple Western, ICC |
Catalog #:
FAB68901V
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1211A |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1211A |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JE30-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Catalog #:
AF6408R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
AF6408X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
AF6408V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
AF6408G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB6408N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB6890T
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #760502 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB6890V
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #760502 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB68901S
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1211A |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB6408T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB6408U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF6408T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
AF6408U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB6408S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB6408G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB6408R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
FAB6408V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF6408S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
AF6408N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB6408X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #660928 |
| Applications: | WB, ICC |