262 results for "NKG2D/CD314 Primary Antibodies" in Products
NKG2D/CD314: Antibodies
R&D Systems offers high quality NKG2D/CD314 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our NKG2D/CD314 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-NKG2D/CD314 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-NKG2D/CD314 antibodies best ...
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | WB, Flow, CostimT, CyTOF-ready, Neut |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #191004 |
| Applications: | WB, Flow, Block, CyTOF-ready |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #191004 |
| Applications: | WB, ICC |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2855A |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2855A |
| Applications: | Flow |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #191004 |
| Applications: | Flow |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1046002 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #191004 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #191004 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1046002 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #6E5A7 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, B/N |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
Clone 149810 was used by HLDA to establish CD designation
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #149810 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2855A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #191004 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2855A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1046002 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2855A |
| Applications: | Flow |