GAS7 Products
Growth arrest-specific 7 is expressed primarily in terminally differentiated brain cells and predominantly in mature cerebellar Purkinje neurons. GAS7 plays a putative role in neuronal development. Several transcript variants encoding proteins which vary in the N-terminus have been described.
Show More
108 results for "GAS7" in Products
108 results for "GAS7" in Products
GAS7 Products
Growth arrest-specific 7 is expressed primarily in terminally differentiated brain cells and predominantly in mature cerebellar Purkinje neurons. GAS7 plays a putative role in neuronal development. Several transcript variants encoding proteins which vary in the N-terminus have been described.
Show More
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1H3 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #4H8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Applications: | PAGE |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #4H8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #4H8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #4H8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |