296 results for "FGF-21 Primary Antibodies" in Products
FGF-21: Antibodies
R&D Systems offers high quality FGF-21 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our FGF-21 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-FGF-21 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-FGF-21 antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F10 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2F10 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #461804 |
| Applications: | CyTOF-ready, ICC, ICFlow |
Catalog #:
AF2539R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
AF2539N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
FAB2537G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #315914 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF2539T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
AF2539V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #315901 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB25373S
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG2b Monoclonal Clone #40020A |
| Applications: | Neut |
Catalog #:
MAB2537
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #315914 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF2539G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
FAB25371V
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #315901 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
IC25372R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #461804 |
| Applications: | ICFlow |
Catalog #:
BAF3057
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG2b Monoclonal Clone #40020A |
| Applications: | Neut |
Catalog #:
FAB2537X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #315914 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3057R
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3057N
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB2537N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #315914 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB2537R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #315914 |
| Applications: | WB |