423 results for "DNAM-1/CD226 Primary Antibodies" in Products
DNAM-1/CD226: Antibodies
R&D Systems offers high quality DNAM-1/CD226 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our DNAM-1/CD226 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, and Mouse. Our catalog includes anti-DNAM-1/CD226 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-DNAM-1/CD226 antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready, Neut |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Neut |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Neut |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #BLR063G |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2770B |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #838216 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2770C |
| Applications: | ICC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2614A |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2770B |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Neut |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Neut |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1035512 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2614A |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2614A |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #102511 |
| Applications: | Flow |