80 results for "Connexin 43/GJA1 Primary Antibodies" in Products
Connexin 43/GJA1: Antibodies
R&D Systems offers high quality Connexin 43/GJA1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Connexin 43/GJA1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Avian, and more. Our catalog includes anti-Connexin 43/GJA1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies....
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Chicken |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #M496 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Rat, Avian |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #578618 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #105 |
| Applications: | IHC |