217 results for "Complement Component C1s" in Products
Complement Component C1s Products
C1s encodes a serine protease, which is a major constituent of the human complement subcomponent C1. C1s associates with two other complement components C1r and C1q in order to yield the first component of the serum complement system. Defects in this gene are the cause of selective C1s deficiency. [provided by RefSeq]
| Applications: | WB |
| Applications: | WB |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P09871 |
| Applications: | EnzAct |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4E3 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A8 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #M81 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #M241 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2273 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 488] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 555] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 680] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 647] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Applications: | ELISA |
| Applications: | ELISA |
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #306904 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #