CD20: Antibodies
Bio-Techne offers high quality CD20 antibodies from our Novus Biologicals and R&D Systems brands. Our CD20 antibodies have been cited in 25 publications with 8 5-star customer reviews. Browse our catalog for anti-CD20 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies. These antibodies are reactive in target species including Human, Mouse, Rat, Cynomolgus Monkey, Rhesus Macaque, and more. Our CD20 antibodies have been validated for use in several research applications: Simple Western, Immunohistochemistry, Flow Cytometry, CyTOF-ready, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. Choose the anti-CD20 antibody best suited for your research needs by viewing the technical details, images, citations, reviews, and more. Each CD20 antibody is fully covered by Bio-Techne’s 100% guarantee.
Bio-Techne offers a comprehensive range of other CD20-related products including CD20 ELISA Kits, CD20 Proteins and Enzymes, and more.
1456 results for "CD20 Primary Antibodies" in Products
1456 results for "CD20 Primary Antibodies" in Products
CD20: Antibodies
Bio-Techne offers high quality CD20 antibodies from our Novus Biologicals and R&D Systems brands. Our CD20 antibodies have been cited in 25 publications with 8 5-star customer reviews. Browse our catalog for anti-CD20 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies. These antibodies are reactive in target species including Human, Mouse, Rat, Cynomolgus Monkey, Rhesus Macaque, and more. Our CD20 antibodies have been validated for use in several research applications: Simple Western, Immunohistochemistry, Flow Cytometry, CyTOF-ready, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. Choose the anti-CD20 antibody best suited for your research needs by viewing the technical details, images, citations, reviews, and more. Each CD20 antibody is fully covered by Bio-Techne’s 100% guarantee.
Bio-Techne offers a comprehensive range of other CD20-related products including CD20 ELISA Kits, CD20 Proteins and Enzymes, and more.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rIGEL/773 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready, MA |
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 647-conjugated Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2709D |
| Applications: | WB, Simple Western, Flow, IHC, mIF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI4B4 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #L26 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow, ICC |
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #2H7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, IP |
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-97 |
| Applications: | Flow, IP, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rIGEL/773 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Equine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow, IHC, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #IGEL/773 |
| Applications: | IHC, Func |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1027943 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
Human CD20 (Research Grade Tositumomab Biosimilar) Alexa Fluor® 594-conjugated Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu11A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #L26 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 488-conjugated Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2709D |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1027943 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu11A |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |