220 results for "Cathepsin L Primary Antibodies" in Products
Cathepsin L: Antibodies
R&D Systems offers high quality Cathepsin L antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Cathepsin L antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Avian - Chicken, Bovine, and more. Our catalog includes anti-Cathepsin L monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Cathepsin L ...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH03-92 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Mustelid |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #33/2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, MA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #221 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Insect |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #193702 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Insect |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #193702 |
| Applications: | WB, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #221 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP, ELISA(Cap), +1 More |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP, ELISA(Cap), +1 More |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #204101 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #204101 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP, ELISA(Cap), +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #002 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #204101 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #002 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #221 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #221 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #221 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Insect |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #193702 |
| Applications: | WB, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #002 |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #002 |
| Applications: | ELISA |