132 results for "Angiopoietin-like Protein 2/ANGPTL2 Primary Antibodies" in Products
Angiopoietin-like Protein 2/ANGPTL2: Antibodies
R&D Systems offers high quality Angiopoietin-like Protein 2/ANGPTL2 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Angiopoietin-like Protein 2/ANGPTL2 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, and Immunocytochemistry/ Immunofluorescence. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-Angiopoietin-like Protein 2/ANGPTL2 monoclonal, and polyclonal antibodies.
Choose ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #239829 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #200001 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #239829 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #200001 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-12040AFP405
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-12040AFP594
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-12040AFP488
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-12040AFP555
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-12040AFP647
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-12040AFP680
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0152-6F16 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #200001 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #239829 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #239829 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB2084R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #239829 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB2084N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #239829 |
| Applications: | WB |