Alkaline Phosphatase, Intestinal Products
Alkaline phosphatase removes phosphate groups from the 5' end of DNA and RNA, and from proteins, at high pH. Most mammals have 4 different isozymes - placental, placental-like, intestinal and non-tissue specific (found in liver, kidney and bone).
Show More
161 results for "Alkaline Phosphatase, Intestinal" in Products
161 results for "Alkaline Phosphatase, Intestinal" in Products
Alkaline Phosphatase, Intestinal Products
Alkaline phosphatase removes phosphate groups from the 5' end of DNA and RNA, and from proteins, at high pH. Most mammals have 4 different isozymes - placental, placental-like, intestinal and non-tissue specific (found in liver, kidney and bone).
Show More
| Reactivity: | Human, Mouse, Drosophila |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1268 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3A8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B10E7 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2122 |
| Applications: | IHC, WB |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #AP-7/6/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
| Applications: | ELISA |
| Applications: | WB |
Alkaline Phosphatase, Intestinal Antibody (AAP1) [Alexa Fluor™ Plus 647]
Catalog #:
NB100-2638AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Applications: | AC |
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB3645 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Alkaline Phosphatase, Intestinal Antibody (AP-7/6/7) [Janelia Fluor® 525]
Catalog #:
NBP2-50102JF525
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #AP-7/6/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Alkaline Phosphatase, Intestinal Antibody (AAP1) [Alexa Fluor™ Plus 680]
Catalog #:
NB100-2638AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Alkaline Phosphatase, Intestinal Antibody (AP-7/6/7) [Janelia Fluor® 669]
Catalog #:
NBP2-50102JF669
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #AP-7/6/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #