46 results for "AGPS" in Products
AGPS Products
The AGPS gene is a member of the FAD-binding oxidoreductase/transferase type 4 family. It encodes a protein that catalyzes the second step of ether lipid biosynthesis in which acyl-dihydroxyacetonephosphate (DHAP) is converted to alkyl-DHAP by the addition of
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
Catalog #:
NBP2-62219AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
Catalog #:
NBP2-62219AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
Catalog #:
NBP2-62219AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
Catalog #:
NBP2-62219AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
Catalog #:
NBP2-62219AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-62219AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AGPS-03 |
| Applications: | WB, Flow |