120 results for "5-Lipoxygenase Primary Antibodies" in Products
5-Lipoxygenase: Antibodies
R&D Systems offers high quality 5-Lipoxygenase antibodies from Novus Biologicals brand. Our 5-Lipoxygenase antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Bovine, and Rabbit. Our catalog includes anti-5-Lipoxygenase monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-5-Lipoxygenase ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Func, Mycoplasma, Simple Western |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #5C5Z2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2214 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1D4 |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #D7 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3F1 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |