713 results for "TfR (Transferrin R) Primary Antibodies" in Products
TfR (Transferrin R): Antibodies
R&D Systems offers high quality TfR (Transferrin R) antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our TfR (Transferrin R) antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Monkey, Primate, and more. Our catalog includes anti-TfR (Transferrin R) monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #8D3 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready, Func |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Func, B/N |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OX26 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Clone DF1513 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #DF1513 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Simple Western |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OX26 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Clone DF1513 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #DF1513 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready, Simple Western |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #TFRC/1817 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1A1B2 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #29806 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #040 |
| Applications: | ICC/IF, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #TFRC/9106R |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #TFRC/1818 |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #TFRC/1149 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #TFRC/1149 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #TFRC/1059 |
| Applications: | ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #TFRC/1818 |
| Applications: | IHC, ELISA, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #66IG10 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #TFRC/9106R |
| Applications: | IHC |