152 results for "SHIP" in Products
SHIP Products
SH2-containing inositol phosphatase (SHIP), also known as INPP5D, is a negative regulator of signal transduction in hematopoietic cells. Targeted disruption of SHIP in mice leads to a myeloproliferative disorder.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NB110-81538AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NB110-81538AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP1-45077AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NB110-81538AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP1-45077AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP1-45077AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NB110-81538AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NB110-81538AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-01 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP1-45077AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP1-45077AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #SHIP-02 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #257812 |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Catalog #:
AF10117T
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
Catalog #:
FAB2317G
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #257812 |
| Applications: | WB, ICC, KO |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2F8U0 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
AF10117N
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |