PHF10 Products
PHF10 contains a predicted ORF that encodes a protein with two zinc finger domains. The function of the encoded protein is not known. Sequence analysis suggests that multiple alternatively spliced transcript variants are derived from this gene but the full-length nature of only two of them is known. These two splice variants encode different isoforms. A pseudogene for this gene is located on Xq28. [provided by RefSeq]
Show More
39 results for "PHF10" in Products
39 results for "PHF10" in Products
PHF10 Products
PHF10 contains a predicted ORF that encodes a protein with two zinc finger domains. The function of the encoded protein is not known. Sequence analysis suggests that multiple alternatively spliced transcript variants are derived from this gene but the full-length nature of only two of them is known. These two splice variants encode different isoforms. A pseudogene for this gene is located on Xq28. [provided by RefSeq]
Show More
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP, PAGE |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |