147 results for "KLF17 Primary Antibodies" in Products
KLF17: Antibodies
R&D Systems offers high quality KLF17 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our KLF17 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-KLF17 monoclonal, and polyclonal antibodies.
Choose the anti-KLF17 antibodies best suited for your needs by reviewing ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
Catalog #:
NBP3-14000AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
Catalog #:
NBP3-14000AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
Catalog #:
NBP3-14000AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
Catalog #:
NBP3-14000AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
Catalog #:
NBP3-14000AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
Catalog #:
NBP3-14000AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-KLF17-1G2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, IP, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Catalog #:
AF6845X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF6845T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |