37 results for "GLP-2R Primary Antibodies" in Products
GLP-2R: Antibodies
R&D Systems offers high quality GLP-2R antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our GLP-2R antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Guinea Pig, and Monkey. Our catalog includes anti-GLP-2R monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-GLP-2R antibodies ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Monkey, Guinea Pig |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #1F2 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #