136 results for "FGF-18 Primary Antibodies" in Products
FGF-18: Antibodies
R&D Systems offers high quality FGF-18 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our FGF-18 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and Immunocytochemistry/ Immunofluorescence. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Bovine. Our catalog includes anti-FGF-18 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-FGF-18 antibodies best suited for your needs by ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH01-24 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH01-25 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91836 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91836 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91811 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91811 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #91815 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91811 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #91815 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #91815 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91836 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
NBP3-44231AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
NBP3-44231AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
NBP3-44231AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
NBP3-44231AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
NBP3-44231AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
NBP3-44231AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL7628 |
| Applications: | IHC, WB |