157 results for "CD11a/CD18 Primary Antibodies" in Products
CD11a/CD18: Antibodies
R&D Systems offers high quality CD11a/CD18 antibodies from Novus Biologicals brand. Our CD11a/CD18 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, Immunoprecipitation, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Porcine, Alpaca, Bison, and more. Our catalog includes anti-CD11a/CD18 monoclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-CD11a/CD18 antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #24 |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, IP, Func |
Clone H20A was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Equine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #H20A |
| Applications: | Flow |
Clone BAQ30A was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Rabbit, Feline, +7 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #BAQ30A |
| Applications: | Flow |
Clone HUH73A was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Feline, Sheep, +3 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HUH73A |
| Applications: | Flow |
Clone HUH82A was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Bovine, Porcine, Feline, Sheep, +2 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HUH82A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #GT0011 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
| Reactivity: | Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MUC76A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Llama, Alpaca |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #LT48A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG2 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |