140 results for "Annexin V Primary Antibodies" in Products
Annexin V: Antibodies
R&D Systems offers high quality Annexin V antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Annexin V antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Bovine, and more. Our catalog includes anti-Annexin V monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Annexin V antibodies best ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B9B7 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1F4-1A5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP, +1 More |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Porcine, Rabbit, +3 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C13 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B9F3 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Porcine, Rabbit, +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C10-1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S08-3A4 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #9A5M8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #M017 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
NBP3-52019
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB650 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | IHC, WB, KO |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | IHC, WB, KO |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #38701 |
| Applications: | IHC, WB, KO |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #39103 |
| Applications: | WB, KO |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #39103 |
| Applications: | WB, KO |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
NBP3-30742AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #39103 |
| Applications: | WB, KO |
Catalog #:
NBP3-30742AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | WB, ELISA |