184 results for "Smad2 Primary Antibodies" in Products
Smad2: Antibodies
R&D Systems offers high quality Smad2 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Smad2 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Avian - Chicken, Canine, and more. Our catalog includes anti-Smad2 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Smad2 antibodies best suited ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, IHC, ChIP, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1074A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Chicken, +1 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL8472 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #5G7 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL8472 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #376520 |
| Applications: | ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2E3D8 |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Drosophila |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, KO |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #