565 results for "HSP60 Primary Antibodies" in Products
HSP60: Antibodies
R&D Systems offers high quality HSP60 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our HSP60 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Bacteria, and more. Our catalog includes anti-HSP60 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-HSP60 ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma, +1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Primate, Hamster, +1 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #264233 |
| Applications: | WB, Simple Western, ICC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey, Chicken, +9 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LK2 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, WB (-), Simple Western |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgM Monoclonal Clone #2E1/53 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HSPD1/780 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Primate |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4B9/89 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3G8 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HSPD1/780 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3A2 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3A2 |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
FAB1800U
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #264233 |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human, Rat (Negative), Mouse (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #GROEL/730 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +8 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM253 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HSPD1/2206R |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
FAB1800G
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #264233 |
| Applications: | WB, ICC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rHSPD1/6497 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey, Chicken, +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HSPD1/875 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human, Bacteria, P. falciparum |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey, Chicken, +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HSPD1/875 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +8 More |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LK1 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HSPD1/2206R |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
FAB1800R
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #264233 |
| Applications: | WB, ICC |