104 results for "ZBP1/DLM-1/DAI" in Products
ZBP1/DLM-1/DAI Products
DLM1 encodes a Z-DNA binding protein. Z-DNA formation is a dynamic process, largely controlled by the amount of supercoiling.[supplied by OMIM]
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Zippy-1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #2C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Zippy-1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Zippy-1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Zippy-1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #