143 results for "Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Primary Antibodies" in Products
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein: Antibodies
R&D Systems offers high quality Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein antibodies from Novus Biologicals brand. Our Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, Immunoprecipitation, and more. These antibodies are reactive in Human, Viral, and Virus. Our catalog includes anti-Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein monoclonal, ...
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1248) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25628
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1248 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, IP, LFA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1246) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25626
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1246 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, IP, LFA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1297) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25632
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1297 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, IP |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1296) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25479
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1296 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1247) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25627
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1247 |
| Applications: | WB, ELISA, IP, LFA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1295) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25630
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1295 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1245) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25625
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1245 |
| Applications: | WB, ELISA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (HL1291) - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-25629
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1291 |
| Applications: | WB, ELISA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (RSV3132 (B023)) - BSA Free
Catalog #:
NB100-64752
| Reactivity: | Virus, Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #RSV3132 (B023) |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody - A2, Long - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-18802
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1C3 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody - A2, Long - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-49159
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (1C3) [Alexa Fluor™ Plus 647]
Catalog #:
NBP2-50534AFP647
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1C3 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (1C3) [Alexa Fluor™ Plus 488]
Catalog #:
NBP2-50534AFP488
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1C3 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (1C3) [Alexa Fluor™ Plus 680]
Catalog #:
NBP2-50534AFP680
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1C3 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody (1C3) [Janelia Fluor® 669]
Catalog #:
NBP2-50534JF669
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1C3 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [Alexa Fluor™ Plus 555]
Catalog #:
NBP3-18802AFP555
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [Janelia Fluor® 669] - A2, Long
Catalog #:
NBP3-49159JF669
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [Alexa Fluor™ Plus 647]
Catalog #:
NBP3-18802AFP647
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [Alexa Fluor™ Plus 680]
Catalog #:
NBP3-18802AFP680
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [CoraFluor™ 1] - A2, Long
Catalog #:
NBP3-49159CL1
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [Alexa Fluor™ Plus 594]
Catalog #:
NBP3-18802AFP594
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Respiratory Syncytial Virus Nucleoprotein Antibody [Alexa Fluor™ Plus 488]
Catalog #:
NBP3-18802AFP488
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |