145 results for "Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Primary Antibodies" in Products
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2: Antibodies
R&D Systems offers high quality Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Feline. Our catalog includes anti-Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #5D2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JU32-53 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2E5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #3C5 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S09-7J5 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #9F0W6 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB2610 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #262418 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #262418 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #262418 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Antibody [Alexa Fluor™ Plus 594] - Humanized, (Research Grade simtuzumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28051AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Antibody [Janelia Fluor® 525] - (Research Grade simtuzumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28051JF525
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Antibody [CoraFluor™ 1] - (Research Grade simtuzumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28051CL1
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Antibody [Janelia Fluor® 669] - (Research Grade simtuzumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28051JF669
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |