210 results for "Complement Component C1s Primary Antibodies" in Products
Complement Component C1s: Antibodies
R&D Systems offers high quality Complement Component C1s antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Complement Component C1s antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Monkey. Our catalog includes anti-Complement Component C1s monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4E3 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A8 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #M81 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #M241 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2273 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 488] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 555] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 680] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Complement Component C1s Antibody (9) [Alexa Fluor™ Plus 647] - (Pro and Active)
Catalog #:
NBP1-05023AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #306904 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #306904 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #306904 |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #006 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Complement Component C1s Antibody [Alexa Fluor™ Plus 488] - Humanized, IgG4SP, (Research Grade sutimlimab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28049AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Complement Component C1s Antibody [Janelia Fluor® 669] - (Research Grade sutimlimab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28049JF669
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #9 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Complement Component C1s Antibody [CoraFluor™ 1] - (Research Grade sutimlimab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28049CL1
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #