465 results for "Coagulation Factor III/Tissue Factor Primary Antibodies" in Products
Coagulation Factor III/Tissue Factor: Antibodies
R&D Systems offers high quality Coagulation Factor III/Tissue Factor antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Coagulation Factor III/Tissue Factor antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-Coagulation Factor III/Tissue Factor monoclonal, polyclonal, and ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SN20-16 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL3805 |
| Applications: | IHC, WB, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL3807 |
| Applications: | IHC, WB, Mycoplasma |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL3805 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL3807 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Human Coagulation Factor III/Tissue Factor Alexa Fluor® 647-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB23391R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #323519 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Human Coagulation Factor III/Tissue Factor Alexa Fluor® 750-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB23391S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #323519 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Human Coagulation Factor III/Tissue Factor Alexa Fluor® 350-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB23391U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #323519 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Human Coagulation Factor III/Tissue Factor Alexa Fluor® 594-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB23391T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #323519 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Human Coagulation Factor III/Tissue Factor Alexa Fluor® 405-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB23391V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #323519 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S04-7G2 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HTF-1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #TF9-10H10 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Coagulation Factor III/Tissue Factor Antibody (HTF-1) [Janelia Fluor® 669]
Catalog #:
NBP2-62199JF669
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HTF-1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #034 |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2C Monoclonal Clone #355220 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Coagulation Factor III/Tissue Factor Antibody [Janelia Fluor® 525] - (Research Grade tisotumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28700JF525
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Coagulation Factor III/Tissue Factor Antibody (HTF-1) [Janelia Fluor® 525]
Catalog #:
NBP2-62199JF525
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #HTF-1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL3807 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #