479 results for "CD1a Primary Antibodies" in Products
CD1a: Antibodies
R&D Systems offers high quality CD1a antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CD1a antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Porcine, Canine, and Rhesus Macaque. Our catalog includes anti-CD1a monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-CD1a antibodies ...
| Reactivity: | Human, Canine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #NA1/34-HLK |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow, IHC, CyTOF-ready, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgM Monoclonal Clone #214A9.01 |
| Applications: | IHC, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #201B5.08 |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM120 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #703217 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C1A/711 |
| Applications: | IHC, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #C1A/1506R |
| Applications: | IHC, CyTOF-ready, MA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #CBT6 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rhesus Macaque |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #O10 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rhesus Macaque |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #O10 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #C1A/8111R |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #CB-T6 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #CB-T6 |
| Applications: | ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Kappa/IgG1 Kappa Monoclonal Clone #O10+C1A/711 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C1A/711 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #