778 results for "CD14 Primary Antibodies" in Products
CD14: Antibodies
R&D Systems offers high quality CD14 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CD14 antibodies have been validated in multiple research applications, including Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Porcine, Bison, Bovine, and more. Our catalog includes anti-CD14 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-CD14 antibodies best suited ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620 |
| Applications: | WB, Flow, IHC, CyTOF-ready, Neut |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620 |
| Applications: | Flow |
Clone M5E2 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Primate, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #M5E2 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Porcine, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #433423 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4B4F12 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +2 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1H5D8 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SC69-02 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, mIF |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #159010 |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2551F |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready, Neut |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #RPA-M1 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #RPA-M1 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #3334A |
| Applications: | WB, IHC, mIF |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Clone TUK4 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #TUK4 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #50040 |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #134620R |
| Applications: | Flow, IHC, CyTOF-ready, Neut |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |