283 results for "TWEAK R/TNFRSF12" in Products
TWEAK R/TNFRSF12 Products
The gene for TNF-related Weak Inducer of Apoptosis Receptor (TWEAK R) was originally identified as the fibroblast growth factor-inducible immediate-early response gene Fn14 in mouse NIH 3T3 fibroblasts. TWEAK R is the smallest member of the TNF receptor superfamily. Human and mouse TWEAK R share 82% amino acid sequence identity.
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q9NP84 |
| Applications: | BA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB16101V
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
| Source: | Sf 21 (stably transfected) |
| Accession #: | Q9CR75 |
| Applications: | BA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Catalog #:
NB100-56636PEP
| Applications: | AC |
Catalog #:
FAB16101S
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16101R
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16101G
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16101U
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB16101T
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1G4T3 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #ITEM-4 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, Func |
Catalog #:
FAB16101N
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #314636 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #ITEM-4 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #7H8 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Catalog #:
NBP1-85770PEP
| Applications: | AC |
Catalog #:
NBP3-51555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #24GB2070 |
| Applications: | WB, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #314502 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #314615 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #314502 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready, +2 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #314502 |
| Applications: | WB |