Thromboxane synthase Products
The Thromboxane synthase gene encodes a member of the cytochrome P450 superfamily of enzymes. The cytochrome P450 proteins are monooxygenases which catalyze many reactions involved in drug metabolism and synthesis of cholesterol, steroids and other lipids. However, this prot
Show More
49 results for "Thromboxane synthase" in Products
49 results for "Thromboxane synthase" in Products
Thromboxane synthase Products
The Thromboxane synthase gene encodes a member of the cytochrome P450 superfamily of enzymes. The cytochrome P450 proteins are monooxygenases which catalyze many reactions involved in drug metabolism and synthesis of cholesterol, steroids and other lipids. However, this prot
Show More
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Zebrafish |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1967 |
| Applications: | WB |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-33946PEP
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #6B7Z7 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-33948PEP
| Applications: | AC |
Catalog #:
NBP2-33947PEP
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2C1 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |