170 results for "Pentraxin 3/TSG-14 Primary Antibodies" in Products
Pentraxin 3/TSG-14: Antibodies
R&D Systems offers high quality Pentraxin 3/TSG-14 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Pentraxin 3/TSG-14 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-Pentraxin 3/TSG-14 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Pentraxin 3/TSG-14 ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2B10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #PPJ0069 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C3 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1716 |
| Applications: | WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #10D9 |
| Applications: | ELISA, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #247911 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #247911 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #265629 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #247936 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #265629 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #247911 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #247936 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #247936 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #265629 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #