69 results for "Oct-4A" in Products
Oct-4A Products
Oct-3/4, alternately Oct-3 or Oct-4, is POU5F1 (POU domain containing, class 5, transcription factor 1), a 360 amino acid (aa) transcription factor that is expressed in totipotent embryonic stem and germ cells. The human Oct-4, Oct-3/4 or POU5F1 gene can be transcribed into at least three transcripts (Oct-4A, Oct-4B, and Oct-4B1) and generates four protein isoforms by alternative splicing and alternative translation initiation. Oct-4A expression is restricted to embryonic stem (ES) and ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | WB, CyTOF-ready, ICC, ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Chemical Name: | Ethyl 2-[(4-chlorophenyl)amino]-4-thiazolecarboxylate |
| Purity: | ≥98% (HPLC) |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | ICFlow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #03 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #653108 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #