51 results for "mGluR7" in Products
mGluR7 Products
Catalog #:
FAB4405T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +3 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #7G8D3 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, Flow |
Catalog #:
FAB4405G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4405V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4405S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4405N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4405U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
| Source: | CHO |
| Accession #: | Q14831-1 |
Catalog #:
FAB4405R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #437310 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Selective mGlu7 agonist
| Chemical Name: | N,N'-Bis(diphenylmethyl)-1,2-ethanediamine dihydrochloride |
| Purity: | ≥99% (HPLC) |
Potent group III mGlu antagonist
| Chemical Name: | (RS)-α-Cyclopropyl-4-phosphonophenylglycine |
| Purity: | ≥98% (HPLC) |
Active metabolite of oxcarbazepine (Cat. No. 3864)
| Alternate Names: | GP 47779 |
| Chemical Name: | 10,11-Dihydro-10-hydroxy-5H-dibenz(Z)[b,f]azepin-5-carboxamide |
| Purity: | ≥98% (HPLC) |
Negative allosteric modulator of mGlu7 receptors; brain penetrant
| Chemical Name: | 6-(2,4-Dimethylphenyl)-2-ethyl-6,7-dihydro-4(5H)-benzoxazolone |
| Purity: | ≥98% (HPLC) |
Positive allosteric modulator of group I mGlu receptors
| Chemical Name: | (9H-Xanthen-9-ylcarbonyl)-carbamic acid butyl ester |
| Purity: | ≥98% (HPLC) |