418 results for "Desmin Primary Antibodies" in Products
Desmin: Antibodies
R&D Systems offers high quality Desmin antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Desmin antibodies have been validated in multiple research applications, including Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Bovine, and more. Our catalog includes anti-Desmin monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Desmin antibodies best ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #D33 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1089115 |
| Applications: | WB, Simple Western, IHC, ICC, mIF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #6O9O4 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Zebrafish |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SI18-00 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #3112A |
| Applications: | WB, IHC, mIF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Feline, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #DES/3255 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #RM234 |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1089115 |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI4G1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI4G1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #3112A |
| Applications: | WB, IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #3112A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1089115 |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1089115 |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #3112A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Feline, Equine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #DES/3255 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |