157 results for "CD11a/CD18" in Products
CD11a/CD18 Products
The CD11/18 complex of glycoproteins are dimers comprised of a common beta chain and individual alpha chains (CD11a/18 or CD11b/18 and CD11c/18). CD11a/18 is a receptor for C3bi, a complement component, CD11b/18 is Lymphocyte Function Activator, and CDD11c/18 is a lectin-like glycoprotein thought to be important for mediation of cells to other surfaces.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready, B/N |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #24 |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, IP, Func |
| Reactivity: | Equine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #H20A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Rabbit, Feline, +7 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #BAQ30A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Feline, Sheep, +3 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HUH73A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Bovine, Porcine, Feline, Sheep, +2 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HUH82A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #GT0011 |
| Applications: | Flow |
CD11a/CD18 Antibody - Humanized, (Research Grade efalizumab Biosimilar) - Low Endotoxin, Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-28526
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MUC76A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Llama, Alpaca |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #LT48A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
CD11a/CD18 Antibody [CoraFluor™ 1] - (Research Grade efalizumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28526CL1
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
CD11a/CD18 Antibody [Janelia Fluor® 525] - (Research Grade efalizumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28526JF525
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
CD11a/CD18 Antibody (hu1124 (Efalizumab)) [Alexa Fluor™ Plus 555] - Chimeric
Catalog #:
NBP2-52686AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
CD11a/CD18 Antibody [Alexa Fluor™ Plus 555] - Humanized, (Research Grade efalizumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28526AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
CD11a/CD18 Antibody [Janelia Fluor® 669] - (Research Grade efalizumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28526JF669
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG2 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 kappa Monoclonal Clone #hu1124 (Efalizumab) |
| Applications: | IHC, Flow, B/N |
CD11a/CD18 Antibody [Alexa Fluor™ Plus 647] - Humanized, (Research Grade efalizumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28526AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
CD11a/CD18 Antibody [Alexa Fluor™ Plus 405] - Humanized, (Research Grade efalizumab Biosimilar)
Catalog #:
NBP3-28526AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |